تبلیغات
دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی - زندگی جریان دارد
دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی
دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان
 
یکشنبه 26 دی 1389 :: نویسنده : رضا

زندگی جریان دارد

همه این مسائل اگر بدرستی كنترل نشود، می‌تواند خانواده‌ای را ویران سازد و عوارضی دائمی برجای بگذارد


زندگی جریان دارد
مشكلات و مصیبت‌‌های سخت و طاقت‌فرسا برای همه خانواده‌ها پیش خواهد آمد؛
مشكلاتی غیرمنتظره و غیرقابل پیش‌بینی مانند مرگ عزیزی در خانواده، ورشكستگی و دست و پنجه نرم كردن با مشكلات مالی، بیماری‌های سخت عزیزان، جدایی والدین از یكدیگر و... همه این مسائل اگر بدرستی كنترل نشود، می‌تواند خانواده‌ای را ویران سازد و عوارضی دائمی برجای بگذارد.

هر خانواده‌ای به شیوه خاص خود با این مشكلات برخورد می‌كند. هر كسی هم كه با این وضعیت روبه‌رو باشد، به گونه‌ای خاص تحت تاثیر قرار می‌گیرد. حتی شاید 2 خواهر در یك خانواده نیز احساساتی یكسان و واكنشی شبیه هم نداشته باشند، اما چیزی كه مشخص است این كه وقتی خانواده‌ در چنین شرایطی قرار گیرد هیچ راه دیگری برایش نخواهد ماند جز پذیرفتن مشكل و روبه‌رو شدن با آن. هیچ تفاوتی هم ندارد؛ هر چقدر موضوع وحشتناك و ویرانگر باشد و زندگی ما را خراب كرده باشد و هر قدر تحملش هم سخت باشد، باز هم باید آن را پذیرفت و با آن روبه‌رو شد. اما همیشه به یاد داشته باشید همه خانواده‌ها بدون استثنا مشكلاتی را تجربه خواهند كرد و فقط شیوه برخورد متفاوت است.

كاملاً طبیعی است كه اعضای خانواده در هر سن و سالی كه باشند، با تجربه چنین وضعیتی احساس اضطراب و افسردگی كنند. ناراحتی غیرقابل وصف، خشم و احساس غصه نیز احساساتی معمول در این شرایط غیرعادی خواهند بود. بنابراین خودتان را برای داشتن چنین احساساتی سرزنش نكنید. اما اگر شیوه‌های مدیریت و كنترل چنین اتفاقاتی را بدانیم، می‌توانیم خودمان را تسلی دهیم و آرامش خاطر دیگر اعضای خانواده را هم فراهم كنیم.

باید بتوانیم این مرحله از زندگی را هم پشت سر بگذاریم و زندگی را ادامه دهیم. هیچ‌گاه زندگی به دلیل مشكلات ما، هر چقدر هم كه وحشتناك باشند از حركت باز نمی‌ایستد. بنابراین مدیریت و كنترل اوضاع خانه و خانواده در شرایطی غیرمعمول، وظیفه شماست. با این كار می‌توانید خانواده را نیز نجات دهید.

مدیریت بحران، كاری دشوار اما ممكن
با این حال مدیریت بحران در خانواده همیشه هم كاری آسان با گزینه‌هایی آماده و در دسترس نیست. گزینه‌هایی منطقی و قابل اجرا باید مهیا شوند
و سعی و تلاش لازم صورت گیرد تا بتوانیم فاجعه و عوارض ناشی از آن را كنترل كنیم. باید از خودگذشتگی نشان داد و تلاش كرد تا در این راه موفق شد. اگر چه این كار برای گروهی خسته‌كننده و ملال‌آور است، اما مزایای خاص خود را دارد؛ بویژه زمانی كه درست و به جا اجرا شود.

مدیریت و كنترل چنین فجایعی در خانه و خانواده به معنای دانستن شیوه‌های صحیح اجتناب از بروز مشكل و رویارویی صحیح با آن است. در كل باید با اقدامی موثر به چنین مشكلی پاسخ مناسب بدهیم. همچنین یكی از مهم‌ترین بخش‌های چنین كاری توانایی حمایت و بازسازی روابط میان اعضای خانواده پس از وقوع اتفاق است؛ چیزی كه گاهی فراموش می‌كنیم، اما نباید اهمیت آن را نادیده گرفت. خانواده پس از رویارویی و مقابله با چنین بحرانی نیاز به بازسازی دارد تا بتواند دوباره زندگی طبیعی را شروع كند. گاهی مصیبت چنان سخت و شكننده است كه بازسازی خانواده به زمانی طولانی و سعی و تلاش كافی نیاز دارد.

فراموش نكنید، مدیریت بحران در خانواده فرآیندی پیوسته و مداوم است كه هدفش به حداقل رساندن خطرات و مشكلات است. وقتی در شرایط بحرانی قرار داریم ممكن است هر تصمیمی بگیریم؛ تصمیماتی كه گاهی می‌تواند در آینده تاثیراتی نامطلوب داشته باشند، بنابراین دقت كنید و با عجله هر تصمیمی را نگیرید.

فواید مدیریت صحیح
كنترل و مقابله صحیح با شرایط بحرانی در خانه فوایدی هم دارد. اگر بتوانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم، عوارضی را كه ممكن است پس از این فاجعه برای خانواده ما پیش بیاید،
به حداقل خواهیم رساند. با این كار به خانواده خود شانس حیات دوباره می‌دهیم. بدون در نظر گرفتن نوع اتفاقی كه پیش آمده و زمان آن، با در نظر داشتن شیوه‌های صحیح كنترل و مدیریت بحران می‌توانیم مطمئن باشیم كه خانواده پس از رویارویی با مشكل همچنان پابرجاست.

بعلاوه با دانستن شیوه رویارویی صحیح می‌توانید آرامش خاطر داشته باشید؛ چرا كه مشكلات و گرفتاری‌ها هر لحظه در كمین ماست و با خطراتی كه ایجاد می‌كنند، اگر ندانیم و نتوانیم با آنها روبه‌رو شویم ما را زمین می‌زنند، اما وقتی مطمئن باشیم كه می‌توانیم با آنها مقابله كنیم، آرام و مطمئن زندگی خواهیم كرد.

پذیرش، اولین گام در برخورد با مشكلات
برای حل چنین مشكلاتی ابتدا باید شرایط را پذیرفت و تایید كرد كه بر خلاف میل ما، این اتفاق افتاده است.
با همین پذیرش كه شاید به نظر ساده و بی‌اهمیت بیاید، گامی موثر در بهبود روحیه خود برداشته‌اید. پس از آن بكوشید بر توانایی‌ها و قابلیت‌های خود تمركز و توجه كنید. بپذیرید شما آنقدر توانمند هستید كه با این شرایط كنار بیایید. البته با وجود این‌كه خودتان هم می‌توانید در چنین وضعیتی با مشكل مقابله كنید، اما اجازه دهید دیگران هم در روزهای سخت همراه شما باشند. كمك و همراهی دوستان و آشنایان باعث می‌شود غم و غصه‌ها را راحت‌تر تحمل كنیم.

البته با تمام این شرایط باز هم توجه داشته باشید هر فردی متفاوت است و نیازهای متفاوت دارد. هر كس در چنین روزهایی به شیوه خودش با اوضاع مقابله می‌كند. اما به هر حال باید بدانیم چه بخواهیم و چه نخواهیم مشكل پیش آمده و تنها باید آن را پذیرفت و درست عمل كرد.

كودكان و سالمندان
باز هم كودكان و سالمندان را فراموش نكنید. آنها در این شرایط بیش از دیگران آسیب می‌بینند و عوارض چنین اوضاعی آنها را بیشتر گرفتار می‌كند.
شاید كودكان درك مناسب و صحیحی از شرایط نداشته باشند و نتوانند با مسائل بدرستی كنار بیایند. بنابراین وظیفه بزرگ‌ترهاست كه آنها را تنها نگذاشته و كمكشان كنند.سالمندان هم شاید تحمل كمتری برای پذیرش و برخورد مناسب داشته باشند. پس آنها را هم در نظر داشته باشید.

فراموش نكنید این مشكلات و گرفتاری‌ها غیرقابل پیش‌بینی بوده و برای هر خانواده‌ای ممكن است پیش بیاید. هر كسی ممكن است در طول زندگی چندین بار چنین شرایطی را تجربه كند. اما باید مشكلات را پذیرفت و به شیوه‌ای مناسب با آن برخورد كرد

منبع: سیمرغ

موفقیت در كنكور

 

جملات كوتاه انگیزشی

 

چقدر به میلیاردر شدن نزدیك هستید؟

 

آیا ازدواج به معنای پایان آزادی است؟

 

سه "الف" اساسی: اطمینان، ایمان ، امید

 

چگونه می توانم بر احساسات منفی خود غلبه کنم و از آن برای کسب موفقی بهره بگیرم

 

ازدواج ایده‌آل، امری محال نیست

10 

روش مؤثر برای موفقیت در دانشگاه

 منبع:
http://daneshjoo2010.mihanblog.com
نوع مطلب :
برچسب ها :
 
درباره وبلاگ

دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی
مدیر وبلاگ : رضا

مطالب اخیر
دانلود کلیپ پاورپوینت فوق العاده دیدنی
دانلود کلیپ پاورپوینت دیدنی از عکس هایی از زمین
دانلود کلیپ پاورپوینت " زیبا سازی شهرها با گل "
روان شناسی
دانلود کلیپ پاورپوینت جنایات طالبان
دانلود کلیپ پاورپوینت هوای پاک
دانلود کلیپ پاورپوینت دیدنی ِ عاشقی
دانلود کلیپ پاورپوینت دیدنی با عنوان اوج هنر عکاسی
دانلود کلیپ پاورپوینت عکس های دیدنی و منتخب
آمادگی ذهن کودکان برای یادگیری زبان دوم از 20 ماهگی
تا 2 سال بعد از طلاق ازدواج نکنید
دانلود پاور پوینت:میخواهم یک دوست خوب باشم
دانلود پاور پوینت :مردم چه می گویند؟
دانلود پاروپوینت:آلبوم عروسی
دانلود پاور پوینت:تعطیلات در آفریقا
دانلود پاور پوینت:شاید آنقدرها هم جدی نباشد
دانلود پاورپوینت:طالع بینی درختان
Brigitte Bardot پاورپوینت
دانستنیهای حیوانات
» ارتباط جنسی پیش از ازدواج ( درگوشی های مشاور با دختران و پسران)
موفقیت وشادکامی
مجموعه مقالات دینی ومذهبی
دانلودمجموعه پاورپوینت2
ازدواج
همسر دلخواه من کیست؟
كلیپ پاور پوینت:45 درس برای زندگی
تولد: عکس های زایمان یک گوزن
یک کلیپ پاور پوینت تاسف برانگیز از وضعیت آب یک روستا
کلیپ پاورپوینت عظیم ترین های دنیا
كلیپ پاورپوینت:درمان طبیعی برای باز کردن رگهای قلب

نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی<ء زیبایی دانلود پاور پوینت های زیبا .مقاله به زبان انگلیسیpsychology articles گنجینه سخن بزرگان مقالات حقوق ازدواج موفق دانلود آهنگهای جدید اخبار جدید مقالات خانواده روانشناسی کودکان خانواده سالم دانلود کتاب پزشکی